Akrikor ve Mermerit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Akrikor ve Mermerit Arasındaki Farklılıklar

Günümüzde gelişen teknoloji ve artan malzeme çeşitliliği sayesinde her alanda birçok alternatif üretmek mümkün hale gelmiştir eski zamanlarda mutfak tezgahlarında da daha çok mermer kullanılmaktaydı ancak mermerin pahalı olması sebebiyle çeşitli alternatifler üretilmiş ve bunlar daha modern şık farklı renkli hallere getirilerek mutfak ortamının daha güzel bir hale getirilmesi sağlanmıştır bu tezgahı çeşitlerinden akrikor ile mermerit hakkında bahsedeceğiz birçok alternatif tezgah çeşitleri olmasına rağmen hem görünümüyle hem de üretim aşamasında ekonomik olması sebebiyle mutfak tezgahı seçimi yapacak müşteriler için ilk sırada yer alan malzemelerden bazıları olduğu görülmektedir.

Akrikor Nedir? Mermerit Nedir?

Kısaca bu çeşitleri anlatmak gerekirse farklı taşların bir araya getirilerek kimyasal bileşenler ile birleştirilerek üretilen tezgahlar kompozit tezgahlar arasına girmektedir. Mermerit ve akrikor da bu kompozit tezgahlardan birkaçı olarak görülmektedir. Mermeriti açıklamak gerekirse polyester ve mermerin plaka olarak kullanılmayan kısımlarının oluşturduğu mermer tozu karışımı ile meydana geliyor. Bu sayede bir hayli sağlam sert ve modern bir tezgah görünümü ortaya çıkmaktadır. Akrikor ise sert yapılı homojen homojen bir yüzey malzemesinin mutfak tezgahlarının yüzey kısmına iki, iki buçuk milimetre kalınlığında kaplanması ile elde edilen üründür. Mermerite göre ısıya ve kimyasal temizlik malzemelerine karşı daha dayanıklıdır. Hasar gördüğünde genellikle tamiri mümkün olduğundan tercih edilebilirlik konusunda ilk sıralarda yer almaktadır.

Ak-Mer mutfak tezgahları firması olarak bahsettiğimiz bu çeşitler dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek son teknoloji bütün ürünler ile istediğiniz şekilde mutfağınızı tasarlayabilir ve tüm bunları hayata geçirebiliriz. 2003 yılında kurulan firmamız akrikor mutfak tezgahları, granit mutfak tezgahları, mermerit mutfak tezgahları yaparak müşterilerine kaliteli ve ekonomik fiyatları benimseyerek hizmet vermektedir. Maddiyat tasarım sürecinde en önemli etkendir. Unutulmamalıdır ki tüm bu çeşitlerin ortaya çıkmasının asıl sebebi mermerin pahalanması ve insanların daha az fiyatlarla daha modern mutfaklar yaptırmak istemesidir. Bu yuzden gelisen teknoloji sayesinde cesitli alternatifler üretilmiştir. İmirzalıoğlu mutfak tezgahları olarak da İzmir tezgah firmaları arasında bilinen Ak-Mer mutfak tezgahları firması tüm bu hususları göz önünde bulundurarak siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Akrikor ile Mermerit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Akrikor ile mermerit arasındaki farklar nelerdir sorusuna cevap vermeden önce bu malzemeleri iyi anlayabilmemiz için neler olduğunu incelemek gerekir. Öncelikle unu belirtelim. Bu malzemelerin hepsi kompozit tezgahlar adı altında bulunurlar ve hepsi ilerleyen teknoloji ile üretilen yeni tarz ve bileşenlerinde ufak değişiklikler olan malzemelerdir.

Mermerit malzemeden yapılan tezgahlar polyester ile mermerin kullanılmayan kısımlarının toz haline getirilmesinden sonra karıştırılması suretiyle ortaya çıkan bir malzeme türünde yapılan tezgahlardır. Bu da yapısını oldukça sertleştirdiği gibi, mermer görünümü de kazandırdığı için oldukça tercih edilen bir türdür.

Akrikor ise sert ve homojen bir yüzey malzemesi üzerine genellikle 2 mm uygulanarak yapılan bir tür kaplama modelidir. Akrikor ile kaplanan yüzey ısıya, çatlamaya ve kırılmaya karşı inanılmaz dayanıklı hale gelir. Öyle mermerit malzemeden üretilen tezgahın çok sağlam diye tanımladığımızı düşünürsek ondan bile daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Olası bir hasar durumunda ise tamir görebilmesi nedeniyle oldukça tercih edilen bir mutfak tezgahı türüdür.

Akrikor, Mermerit ve Mermer Malzeme Fiyat Farkları

Özellikle mutfak tezgahında kullanılan bu malzemeler yapılarındaki değişiklikler nedeniyle fiyatları da çok farklı olabilmektedir. En çok tercih edilen mermer malzemeli tezgahlara baktığımızda fiyatları dolara endeksli olduğu için çok yüksek fiyatlara çıkabilmektedir. Oysa mermer cennetinde yaşayan insanlar olarak bunu dışarıdan ithal etmek hem bütçemize zarar hem de gururumuza dokunan bir durumdur. İşin bu kısmı siyasete gireceği için çok fazla detaya inmiyoruz. O sebeple mermer mutfak tezgahı isteyen tüketiciler çok iyi araştırma yapmalılar ve en uygun fiyata en iyi hizmeti alabilmenin yollarını bulmak zorundalardır.

Bunun dışında tercih edilen mutfak tezgahı malzemesi olarak akrikor ve mermerit malzemeden imal edilen ürünler yer almaktadır. Bunların fiyatları ise plaka plaka hesaplanır. Genellikle 600 mm ile 3000 mm arasında satılan akrikor malzemelerin fiyatı 200 lira civarından başlar. Mermerit fiyatları ise ona nazaran biraz daha pahalıdır. Metretül olarak verilen fiyatlar ortalama 400 lira civarında seyretmektedir. Akrikor ve mermerit arasındaki farklar hakkında detaylı bilgi aldınız. Gerisi tamamen sizin tercihinize kalmıştır.